Maral Büyüksaraç Kimdir?
Doğum: 12 Nisan, 1995 istanbul’da dünyaya gelmiştir
Büyükbabası Muğla’nın tanınan iş adamlarından.Büyüksaraçlar da Muğla’nın tanınan köklü ailelerinden. Maral Büyüksaraç ; Büyükbaba Mazhar Büyüksaraç’ın sponsoru olduğu Umur Bugay’ın kaleme aldığı,Türk televizyon tarihinin fenomeni Bizimkiler dizisine henüz 1 yaşındayken çocuk oyuncu olarak kadroya alındı.


Doğma büyüme Cihangirli olan güzel oyuncu oyunculuk kariyerine Umur Bugay gibi usta bir kalemle bir adım önde başladı.Memleketi Muğla/Datça olan Maral,4 yaşındayken annesine piyano dersi veren Mine Mucur tarafından müzik kulağının sağlam olması ve piyanoya olan kabiliyeti göze alınınca piyano derslerine başladı.

Müzik kariyerini hobi olarak kabul eden güzel yıldız her verdiği demeçlerde oyunculuk kariyerinin zirvesine çıkmanın hayalini kurduğunu vurguluyor.

Güzel oyuncu bu hayalini hayata bakın ne zaman geçirmiş.Yıldız Kenter tarafından 2001 yılında yüzü çok beğenilince Kenterler tiyatrosuna alınıyor.Gazanfer Özcan,Erol Günaydın,Haldun Dormen,Kemal Sunal,Ali Poyrazoğlu,Can Gürzap,Müjdat Gezen,Çolpan İlhan gibi usta tiyatrocularla karşı karşıya oynadı sayısız oyunda.

Onu asıl medyaya tanıtan ve şöhret kapılarını çifter çifter açan filmi Şerif Gören’i 18 yıl sonra yönetmen koltuğuna oturtan Ay Büyürken Uyuyamam oldu.Bu film henüz 18 yaşındaki güzel oyuncuyu tiyatrodan beyazperdeye taşıyan ve yeşilçamın 3 büyük yönetmeni olan Şerif Gören tarafından tiyatro oyunu esnasında keşfedilme hikayesinin sinderellası olma fırsatını verdi.Güzel oyuncu 2011 yılında Güllü karakteriyle Ay Büyürken Uyuyamam filmindeki cesur sahneleriyle hem sosyal medyanın hem de film eleştirmenlerinin bir anda gözdesi oldu. ayni sene 2011 Ktü Televizyon Ödülleri nde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu ödülünü Meral Okay’ın elinden aldı..

Hatta bakın bu durum basında nasıl haberlerle ele alınıyor ? Güzel oyuncu basının yoğun ilgisinden sıkılınca gazeteciler tarafından sürekli rahatsız edildiğini öne sürerek Cihangir’deki evini Moda’daki deniz manzaralı bir başka eve taşımış ve telefon numarasını değişmiş.Bu haber günlerce bütün gazetelerde yazdı o yıl.

Güzel oyuncunun özgür ruhlu,entellektüel yaşam tarzı ve özgür ve cool kadın Maral’ın Cihangir’de ve fakültede erkek arkadaşı Fırat Tanışla bornozla dolaşması ise basında çıkan başka haberler arasında.Güzel oyuncunun bu rahat ve umursamaz,özgür tavrı onu özel ve ulaşılmaz kılıyordu.

Maral Büyüksaraç, İdil Biret ve Mine Mucur’la Londra, Paris,Newyork ve 8 ülkede verdiği konserle hobisi olarak adlandırdığı piyano kariyerindeyse zirveye taşıdı.
2010 yılında New York Academy’de 2 yıl oyunculuk eğitimi alan Maral Büyüksaraç,liseyi Beyoğlu Lisesi’nde bitirmiş.9 Eylül Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne sanatları bölümü 2.ci sınıf öğrencisidir.
Halil Sezai ile motorda yakalanması, Fırat Tanış’la olan ilişkisi ve esmer yakıcı güzelliği Maral’ı gazete sayfalarına taşımış, karagözlü oyuncunun otantik güzelliği gündeme yerleşti.

Resim Galerisi: